ევრო 2024-ზე საქართველოს ნაკრების მეტოქეების საბოლოო შემადგენლობა ცნობილია

09 ივნისი 2024, 10:59 403 ნახვა

ევროპის 2024 წლის ჩემპიონატზე საქართველოს ნაკრების მეტოქეების საბოლოო შემადგენლობა ცნობილია.

შეგახსენებთ, რომ F ჯგუფში საქართველოსთან ერთად პორტუგალიის, ჩეხეთის და თურქეთის ნაკრებები იმყოფებიან.


♦ პორტუგალიის ნაკრები

მეკარეები:

  • 1. რუი პატრისიო
  • 12. ჟოსე სა
  • 22. დიოგო კოშტა

მცველები: 

  • 2. ნელსონ სემედუ
  • 3. პეპე
  • 4. რუბენ დიაში
  • 5. დიოგო დალო
  • 14. გონსალო ინასიო
  • 19. ნუნუ მენდეში
  • 20. ჟოაო კანსელუ
  • 24. ანტონიო სილვა

ნახევარმცველები:

  • 6. ჟოაო პალინია
  • 8. ბრუნო ფერნანდეში
  • 10. ბერნარდო სილვა
  • 13. დანილო
  • 15. ჟოაო ნევეში
  • 16. მატეუშ ნუნიესი
  • 18. რუბენ ნევეში
  • 23. ვიტინია
  • 25. პედრო ნეტო

თავდამსხმელები:

  • 7. კრიშტიანუ რონალდუ
  • 9. გონსალო რამოში
  • 11. ჟოაო ფელიქსი
  • 17. რაფაელ ლეაუ
  • 21. დიოგო ჟოტა
  • 26. ფრანსისკო კოენსიასო

♦ თურქეთის ნაკრები

მეკარეები:

  • 1. მერტ გიუნოკი
  • 12. ალთაი ბაინდირი
  • 23. უღურჩან ჩაკირი

მცველები:

  • 2. ზეკი ჩელიკი
  • 3. მერიჰ დემირალი
  • 4. სამეთ აკაიდინი
  • 13. აჰმეტჯან კაპლანი
  • 14. ანდულკერიმ ბარდაკჩი
  • 18. მერთ მიულდური
  • 20. ფრედი კადიოღლუ

ნახევარმცველები:

  • 5. ოკაი იოკუშლუ
  • 6. ორკუნ კოკჩუ
  • 10. ჰაკან ჩალჰანოღლუ
  • 15. სალიჰ ოზჯანი
  • 16. ისმაილ იუკშეკი
  • 22. კაან აიჰანი

თავდამსხმელები:

  • 7. კერემ აკტურკოღლუ
  • 8. არდა გიულერი
  • 9. ჯენკ თოსუნი
  • 11. იუსუფ იაზიჯი
  • 17. ირფან ჯან კაჰვეჯი
  • 19. ქენან ილდიზი
  • 21. ბარიშ ალფერ ილმაზი
  • 24. სემიჰ კილიჩსოი
  • 25. იუნუს აკგუნი
  • 26. ბერტუღ ილდირიმი

♦ ჩეხეთის ნაკრები

მეკარეები:

  • 1. ინდრიხ შტანეკი
  • 16. მატეი კოვარი
  • 23. ვიტეშლავ იაროში

მცველები:

  • 2. დავიდ ზიმა
  • 4. რობინ ჰრანაჩი
  • 5. ვლადიმირ ცოუფალი
  • 6. მარტინ ვიტიკი
  • 12. დავიდ დუდერა
  • 15. დავიდ იურაშეკი
  • 18. ლადისლავ კრეიჩი
  • 24. ტომაშ ვიჩეკი

ნახევარმცველები:

  • 3. ტომაშ ჰოლეში
  • 7. ანტონინ ბარაკი
  • 8. მიხალ სადილეკი
  • 14. ლუკაშ პროვოდი
  • 20. ონდრეი ლინგრი
  • 21. ლუკაშ ჩერვი
  • 22. ტომაშ სოუჩეკი
  • 25. პაველ სულჩი
  • 26. მატეი იურაშეკი

თავდამსხმელები:

  • 9. ადამ ჰლოჟეკი
  • 10. პატრიკ შიკი
  • 11. იან კუჩტა
  • 13. მოიმირ ჩიტილი
  • 17. ვაცლავ ჩერნი
  • 19. ტომაშ ხორი

F ჯგუფის კალენდარი კი ასეთია:

I ტური

  • თურქეთი - საქართველო (18 ივნისი)
  • პორტუგალია - ჩეხეთი (18 ივნისი)

II ტური

  • საქართველო - ჩეხეთი (22 ივნისი)
  • თურქეთი - პორტუგალია (22 ივნისი)

III ტური

  • საქართველო - პორტუგალია (26 ივნისი)
  • ჩეხეთი - თურქეთი (26 ივნისი).
 
სეო წილოსანი
სპორტული ჟურნალისტი

ამავე კატეგორიაში